Jak pozbyć się zmarszczek bez botoksu?

Świat medycyny estetycznej nie kończy się na botoksie. Jeżeli chcesz pozbyć się zmarszczek, odmłodzić swój wygląd i przywrócić skórze sprężystość, może zainteresować cię Skinbooster. To nieinwazyjny zabieg i sposób na szybką poprawę wyglądu twarzy, a także jej nawilżenie i odżywienie. Dowiedz się więcej o Skinboosterze, który robi furorę wśród klientów klinik medycyny estetycznej.

Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu Skinbooster?

Skinbooster to zabieg przeznaczony zarówno dla osób młodych, jak i klientów ze skórą dojrzałą. Wykonuje się go, gdy na twarzy zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia – zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust.

Z wiekiem synteza elastyny, kwasu hialuronowego i kolagenu w skórze spowalnia, dlatego cera staje się sucha i traci swoją jędrność. Sprzyja to powstawaniu zmarszczek, które z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Zabieg typu Skinbooster ma dwa zadania. Po pierwsze, pomaga zmniejszyć widoczność niedoskonałości związanych z procesem starzenia się. Po drugie, wspomaga profilaktykę przeciwstarzeniową, czyli odżywienie i nawilżenie skóry.

W czym tkwi sekret zabiegu Skinbooster?

Taki zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę dużej porcji składników aktywnych, które kompleksowo wspomagają jej kondycję – w tym ujędrnienie i wygładzenie. Skład takich preparatów opiera się np. na:

  • nieusieciowanym kwasie hialuronowym wspomagającym głębokie nawilżenie cery, dzięki czemu zmniejsza się jej podatność na występowanie zmarszczek;
  • peptydach, o których mówi się „botox-like” – w formule preparatu mogą znaleźć się np. dekapeptyd-29 i oligopeptyd-62. Pomagają one rozluźnić mięśnie twarzy, aby skóra miała świeży, wypoczęty i młodszy wygląd. Wspomaga to również wygładzenie cery i redukcję widoczności zmarszczek;
  • peptydach wspierających regenerację, odbudowę i wzmocnienie skóry oraz jej rozświetlenie i wyrównanie kolorytu;
  • aminokwasach wykorzystywanych przez organizm do syntezy białek, do których zalicza się również kolagen i elastynę (są one odpowiedzialne za napięcie i jędrność skóry);
  • koenzymach, które wspierają zwalczanie wolnych rodników (sprzyjających szybszemu starzeniu się skóry), a także wygładzenie, ujędrnienie i regenerację cery;
  • minerałach pomagających chronić skórę przed czynnikami środowiskowymi.

Więcej o tych składnikach przeczytasz na https://spectrum-krakow.pl/aquashine-ptx/.

Jak przebiega zabieg typu Skinbooster?

Aby wstrzykiwanie preparatu było bezbolesne, pole zabiegowe znieczula się, nakładając na nie specjalny krem. Następnie specjalista przystępuje do iniekcji. Preparat wstrzykuje się za pomocą kaniuli lub techniką mezoterapii igłowej – nakłuwając skórę cienkimi igłami. Dzięki temu składniki aktywne przenikają do głębszych warstw skórnych i rozpoczynają swoją „pracę”.

Zabieg Skinbooster pomaga wygładzić zmarszczki, zwiększyć gęstość skóry, poprawić jej strukturę i koloryt. Jednak by jego efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący, zaleca się serię iniekcji. Wykonuje się wtedy 4 zabiegi w równych odstępach czasu – co 2 lub co 4 tygodnie.

Skinbooster może być wykonany także na skórze dekoltu, ramion, przedramion czy dłoni. Składniki znajdujące się we wstrzykiwanym preparacie wspierają syntezę kolagenu, co pomaga m.in. redukować widoczność blizn na eksponowanych partiach ciała.

Pamiętaj, że zabiegi anti-aging to nie tylko wstrzykiwanie botoksu. Masz większy wybór, a ciekawą opcją jest np. Skinbooster. Poddając się temu zabiegowi, dostarczysz swojej skórze składników, które pomogą wygładzić i ujędrnić cerę, a także ją głęboko nawilżyć i zregenerować.

 

Artykuł sponsorowany